W dniach 25-27 września w Gdyni odbyło się spotkanie firm z branży metalowej NOWE PERPEKTYWY 4.0. Podczas spotkania zaprezentowane zostały najnowsze trendy w dziedzinie maszyn i oprogramowania.

Nowe Perspektywy Grafika Markator

W części konferencyjnej Stigo i Polteknik zaprezentowało swoje seminaria. Niezwykle inspirujące prezentacje przedstawili też nasi partnerzy m.in. Mitsubishi Electric, CleanAir Factory i MPL Techma. Wszyscy nakreśliliśmy Nowe Perspektywy, jakie rysują się przed nami w branży.

W części warsztatowej zorganizowanej w siedzibie Polteknik w Gdańsku uczestnicy mieli okazję osobiście prześledzić cały proces produkcji. Począwszy od przygotowania plików i rozkładania ich w programie SigmaNest poprzez załadunek blach dzięki systemowi załadunkowemu KN 550 – MPL Techma, wycinanie elementów za pomocą laseru Mitsubishi Electric ML 3015EX PLUS. Następnie każdy uczestnik pod okiem specjalisty miał okazję własnoręcznie składać elementy za pomocą prasy krawędziowej BAYKAL APHS 31200 i wyznakować je dowolnie wybraną dedykacją za pomocą znakowarek MARKATOR.

Na zakończenie zaprosiliśmy uczestników do indywidualnych rozmów i konsultacji z naszymi najlepszymi specjalistami. Zadbaliśmy również o część rozrywkową, dzięki czemu uczestnicy mogli zwiedzić port w Gdyni podczas rejsu statkiem i nawiązać nowe kontakty biznesowe podczas wspólnej kolacji.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w konferencji oraz naszemu Partnerowi firmie Polteknik, z którą zorganizowaliśmy to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję na kolejną edycję za rok!