FAQ – najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące znakowania.

Co wyróżnia znakowarki FlyMarker®?

Zarówno FlyMarker® mini, jak i FlyMarker® PRO MOBIL wyróżniają się pełną mobilnością dzięki zastosowanym wydajnym akumulatorom. Do każdego zestawu dołączone są dwie baterie litowo-jonowe oraz szybka ładowarka. Zapewnia to ciągłość pracy.

Jak duże znaki możemy znakować?

Znakowarki firmy MARKATOR mogą znakować tekst niemal równy powierzchni pola roboczego.

Na jakiej zasadzie wybijane są znaki?

Firma MARKATOR oferuje znakowanie za pomocą trwałego elektromagnesu oraz pneumatyczne, które jest możliwe dzięki podłączonemu kompresorowi.

Jak dużo znaków jesteśmy w stanie jednorazowo wybić?

Znakowarki MARKATOR zapewniają duże możliwości w zakresie ilości znakowanych symboli. Nie tylko możemy ustalić ich wysokość, ale mamy też wpływ na kompresję odległości między znakami. Sprawia to, że możemy “zmieścić” w jednym wierszu nawet 30 znaków.

Czy znakowarki MARKATOR są proste w obsłudze?

Funkcjonowanie w systemie operacyjnym Linux zapewnia intuicyjną obsługę, szybką edycję wprowadzonego tekstu oraz pełną kontrolę nad znakowaniem dzięki podglądowi i symulacji znakowania na przejrzystym ekranie LCD. Wbudowana klawiatura alfanumeryczna zapewnia obsługę zbliżoną do obsługi zwykłego osobistego komputera.

Czy możemy znakować powierzchnie krzywoliniowe?

Tak, rozwiązania zastosowane w urządzeniach FlyMarker® pozwalają nam na znakowanie powierzchni płaskich, krzywoliniowe (rury, walce, stożki) oraz na promieniu (znakowanie rur od czoła).

Czy możemy znakować logotypy?

Specjalistyczne oprogramowanie pozwala nam na znakowanie wszelkiego rodzaju grafik, symboli oraz logotypów. Każde z naszych urządzeń ma możliwość znakowania logotypu.

Jakie materiały możemy znakować?

Znakowarki MARKATOR mogą znakować praktycznie każdy rodzaj materiału, od tworzywa sztucznego, poprzez drewno, aluminium aż po stal do twardości 63HRC.

Czy znakowanie będzie widoczne po ocynkowaniu stali?

Będzie widoczne, technika ocynku sprawia wręcz, ze znakowanie jest bardziej czytelne.

Czy znakowanie będzie widoczne po śrutowaniu i gradowaniu?

Ani śrutowanie, ani gradowanie nie mają wpływu na czytelność znakowanego tekstu.

Czy znakowanie będzie widoczne po malowaniu?

Przy nałożeniu farby o grubości do 300 mikronów znakowanie jest czytelne.

Jak często należy zmieniać igłę znakującą?

Dzięki odpowiedniej budowie (wykonanie z węglików spiekanych), igła ma długą żywotność. Przy pracy na jedną zmianę dziennie jedna igła powinna służyć przez około rok.

Jak ciężkie jest urządzenie?

MARKATOR dołożył starań, by jego urządzenia były poręczne i ergonomiczne. Niewielka masa urządzenia (FlyMarker® mini waży tylko 2,4 kg!) sprawia, że obsługa jest niezwykle wygodna.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i na pewno udzielimy szczegółowych odpowiedzi!

Kontakt ze Stigo